Biokominek

kominek na biopłyn
Gdy brakuje własnego komina, nie jesteśmy skazani na brak ognia w naszym domowym zaciszu. Obecna oferta firm proponuje ciekawe rozwiązania również dla tych, którzy w ciasnym, ale własnym M chcą się cieszyć widokiem tańczących płomieni.Biokominki, nie potrzebują komina i doprowadzenia powietrza z zewnątrz!

Ogień wytwarzany jest on dzięki specjalnemu paliwu, bioetanolowi, które nie zawiera szkodliwych dla człowieka substancji. Nie zwalnia to jednak użytkownika z obowiązku posiadania sprawnej wentylacji pomieszczeń, ponieważ jest to urządzenie zużywające tlen. Biokominkowe paliwo dostępne jest zarówno w formie płynu, jak i żelu.Kwestie bezpieczeństwa są często podkreślane przez producentów biokominków.
biok1Paleniska są wykonywane z materiałów o niskim przewodnictwie termicznym (np. stal nierdzewna, kwasoodporna). Skonstruowane są tak, by temperatura nie przenosiła się na inne podzespoły i części obudowy urządzenia. Biokominek można ustawić wszędzie. Może być atrakcyjną dekoracją ogrodu, balkonu czy tarasu. Może być przykuwającym uwagę elementem wystroju wnętrza. Formy i kształty biokominków są różnorodne.
biok2 Poczynając od klasycznych form przypominających kominkowe portale, przez panoramiczne wstęgi płomieni wbudowane w ścianę, po mobilne formy w kształcie przenośnej walizki, szklanej bryły eksponującej ogień czy efektownych form do powieszenia na ścianie. Wśród propozycji znaleźć można biokominki wykorzystujące do oprawy ognia: szkło, metal, beton lub włókno szklane. Niektóre wykorzystują ozdobne kamienie oraz muszle. Powstały również modele wypełnione kawą, dzięki której po rozpaleniu w pomieszczeniu rozchodzi się przyjemny aromat.Wiele modeli posiada też opcję regulacji płomienia, która pozwala dostosować jego intensywność do aktualnych potrzeb.biok3Biokominki są uważane przez niektórych za substytuty prawdziwego ognia, jednak są to rozwiązania zaawansowane technicznie jak i wizualnie i stanowiące coraz bardziej popularny segment kominkowego rynku.

 ←powrót do działu